Age : 33
Mjesto : Kakanj
Registration date : 2008-08-04

West Ham 0-2 Arsenal Empty
KomentarNaslov komentara: West Ham 0-2 Arsenal   West Ham 0-2 Arsenal EmptyWed Oct 29, 2008 1:00 am

Momčad Arsenea Wengera slavila je u prvom od dva uzastopna derbija porazivši na gostovanju susjede iz istočnog Londona.

Pobjeda poput ove današnje odlika je kandidata za naslov prvaka. Nakon uvjerljive pobjede na gostovanju u Turskoj možemo Topnicima oprostiti umorne noge u današnjoj utakmici na Upton Parku. Na kraju krajeva, Manchester United i Chelsea ovoga vikenda osjetili su posljedice teških nogu.

Arsene Wenger ispremiješao je malo svoju momčad i na teren poslao sastav koji je pružio discipliranu i angažiranu igru protiv odlučne ekipe Gianfranca Zole.

U odnosu na zadnje dvije utakmice, u zadnjoj liniji ostali su Silvestre, Clichy i Eboue, dok je povratnik na poziciju stopera bio William Gallas. Vezni red također je donio jednu promjenu - umjesto Denilsona od prve minute krenuo je Alex Song. Emmanuel Adebayor ostao je na klupi, pa su Nicklas Bendtner i Robin van Persie činili napadački dvojac. Kolo Toure i Bacary Sagna prema najavama su se oporavili od ozljeda, ali nisu našli svoje mjesto u sastavu.

Za razliku od nekih prijašnjih susreta, momčadi su u današnjoj utakmici prvih desetak minuta provele u ispitivanju snaga. Tada je došla prva prilika domaćina nakon jednog lošijeg dodavanja Robina Van Persieja čiju je loptu presjekao Lee Bowyer i uposlio Davida Di Michelea koji silovito puca s otprilike 25 metara, ali njegov udarac brani izvrsni Almunia.

Nedugo zatim Arsenal uzvraća preko vrlo raspoloženog Thea Walcotta. U 20. minuti prošao je pokraj trojice braniča West Hama i s udaljenosti od desetak metara pogodio gredu. Nakon toga slijedi potpuno buđenje Topnika i bolja igra do kraja prvog poluvremena. Obje su momčadi imale nekoliko dobrih prilika, ali vratari su imali svoj dan, osobito domaći Robert Green koji je imao daleko više posla.

U drugom dijelu West Ham je i dalje pružao dostojan otpor, ali nakon otprilike sat vremena igre stvari su počele dolaziti na svoje mjesto.

Međutim, kako je vratar Green branio sve što su gosti uputili u pravcu njegovih vrata, menadžer Arsenala odlučio se na određene promjene. Umjesto Nasrija i Walcotta u igru je poslao Emmanuela Adebayora i Aboua Diabyja čime je dao do znanja da umjesto širine traži direktnost. No, promjena je izvukla ono najbolje iz Robina Van Persieja. Nizozemac je imao nekoliko izglednih prilika, ali domaći vratar bio je nesavladiv. Prvo mu je obranio jedan precizan udarac s ruba šesnaesterca, a nekoliko trenutaka kasnije iz slobodnog udarca pogodio je stativu. Tada su se po prvi put počeli nazirati znaci preuzimanja kontrole nad utakmicom jedne od dviju momčadi. Pogodak Arsenala visio je u zraku.

Konačno je pristigao u 75. minuti nakon udarca Adebayora i nespretne reakcije Juliena Fauberta koji u želji da otkloni opasnost loptu posprema u vlastitu mrežu.

Tada se West Ham otvara uvođenjem još dvojice ofenzivnih igrača što je Arsenal vješto iskoristio. U sudačkoj nadoknadi Nicklas Bendtner prekrasnom dugom loptom sa svoje polovice terena upošljava Adebayora koji zaobilazi vratara i šalje loptu u nebranjenu mrežu. U međuvremenu Bacary Sagna ušao je u igru umjesto Van Persieja.

U posljednjim sekundama utakmice Carlton Cole je još zaradio i crveni karton nakon prekršaja na Songu, što je označilo tužan završetak vrlo uzbudljivog gradskog
derbija.

gunner gunner gunner gunner gunner gunner gunner gunner gunner gunner gunner gunner gunner gunner gunner gunner gunner
S4lihovicccKa
Admin
Admin

Broj komentara : 1447
Registration date : 2008-07-22

KomentarNaslov komentara: Re: West Ham 0-2 Arsenal   West Ham 0-2 Arsenal EmptyWed Oct 29, 2008 8:16 pm

hehehehhe kako su smijesni ovi smajliji......

Registration date : 2008-09-10

KomentarNaslov komentara: Re: West Ham 0-2 Arsenal   West Ham 0-2 Arsenal EmptySun Nov 02, 2008 7:38 pm