enjoy-arsenal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


enjoy-arsenal2008
 
HomePortailLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Francesc Fabregas

Go down 
+3
__Ale__
Tina
S4lihovicccKa
7 posters
AutorPoruka
S4lihovicccKa
Admin
Admin
S4lihovicccKa


Broj komentara : 1447
Registration date : 2008-07-22

Francesc Fabregas Empty
KomentarNaslov komentara: Francesc Fabregas   Francesc Fabregas EmptyMon Dec 01, 2008 9:07 pm

PUNO IME: Francesc Fabregas

DATUM RODJENJA: 4. Maj, 1987, Arenys De Mar (Spanija)

NACIONALNOST: Spanija

NASTUP ZA REPREZENTACIJU: 26

POZICIJA: Vezni red

PREDHODNI KLUBOVI: Barcelona

DOSAO U ARSENAL: 11. septembar 2003

BIOGRAFIJA:


Cesc Fabregas je poceo karijeru trenirajuci u spanskoj Barceloni ali je potpisao za Arsenal u julu 2003.
U Barceloni je igrao najvise kao defanzivni vezni,takodjer je bio i dobar strijelac nekada pogadjajuci i vise od 30 puta u sezoni.Uprkos tome nije igrao u prvoj postavi tima iz Katalonije.Osjecajuci da ce biti ogranicen u tome da zaigra u prvoj postavi odlucio je da se pridruzi Arsenalu potpisujuci za Arsenal 11. septembra 2003.Zivot u Londonu mu je u pocetku bio tezak no uskoro se sprijateljio sa kolegom iz kluba Philippe Senderosom koji mu pomaze da se snadje.

U pocetku doveden u Arsenal kao mladic koji ce se sporo razvijati preko Liga kupa Fabregas se neocekivano razvio u Arsenalovog centralnog veznog nakon povreda timskih kolega Patricka Vieire,Gilberta silve i Edua tokom sezone 2004-05.Fabregas najcesce igra kao playmaker i njegovo najjace oruzje je dodavanje.Kao jedan od najboljih mladih talenata danasnjice on je vitalan dio Arsenalovog prvog tima,donoseci viziju,kreativnost i nesebicnost u Arsenalovu zapletenu igru pasova,pri tome pokazujuci zrelost koja nadilazi njegove godine.

Zahvaljujuci igri u prvom timu u ranim godinama zivota Cesc je srusio nekoliko klubskih rekorda dobijajuci reputaciju tehnicki nadarenog igraca,odlicnog asistenta i jednog od glavnih komponenti u Arsenalovoj pocetnoj postavi.

Debitirao je 23. oktobra 2003 u Liga kupu protiv Rotherham Uniteda sa cime je postao najmladji igrac ikada u Arsenalovom prvom timu.Tada je imao 16 godina i 177 dana.Poslije toga je postao najmladji igrac koji je postigao gol u Arsenalovoj historiji,takodjer u Liga kupu protiv Wolvesa.

Kao rezultat njegovih dobrih igara u klubu uslijedio je poziv u reprezentaciju Spanije za koju je igrao i na Svjetskom prvenstvu 2006 godine a na spisku je i za naredno Evropsko Prvenstvo 2008. Prosle sezone je postao glavno ime Arsenala nakon odlaska Thierry Henrya. Sa Spanijom postao evropski prvak, a od prije dvije sedmice nosi kapitensku traku kluba.
Na vrh Go down
http://enjoyarsenal-2008.bestofforum.net
Tina
12. igrac Arsenala
12. igrac Arsenala
Tina


Broj komentara : 438
Age : 33
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-09-10

Francesc Fabregas Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Francesc Fabregas   Francesc Fabregas EmptyThu Dec 04, 2008 9:07 pm

e nek si bas napisala i ovo.........
Na vrh Go down
S4lihovicccKa
Admin
Admin
S4lihovicccKa


Broj komentara : 1447
Registration date : 2008-07-22

Francesc Fabregas Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Francesc Fabregas   Francesc Fabregas EmptyThu Dec 04, 2008 9:22 pm

pa mogu ti reci da mi je bilo mrsko......jedva sam...... Very Happy
Na vrh Go down
http://enjoyarsenal-2008.bestofforum.net
__Ale__
Admin
Admin
__Ale__


Broj komentara : 387
Age : 33
Mjesto : Kakanj
Registration date : 2008-08-04

Francesc Fabregas Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Francesc Fabregas   Francesc Fabregas EmptyTue Dec 09, 2008 6:38 pm

Very Happy Lily ti si nesto i radila!!!

DRAGO MI JEEEE!!!
fsdegr
Na vrh Go down
S4lihovicccKa
Admin
Admin
S4lihovicccKa


Broj komentara : 1447
Registration date : 2008-07-22

Francesc Fabregas Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Francesc Fabregas   Francesc Fabregas EmptyTue Dec 09, 2008 10:22 pm

eeeee kak ti s engleskim, trebao bi nam prevodilac za one wengerove mailove???
Na vrh Go down
http://enjoyarsenal-2008.bestofforum.net
*Zerina*
12. igrac Arsenala
12. igrac Arsenala
*Zerina*


Broj komentara : 502
Age : 32
Registration date : 2008-07-24

Francesc Fabregas Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Francesc Fabregas   Francesc Fabregas EmptyWed Dec 10, 2008 12:00 am

ma ne treba bona...svakako ih niko nece citati....
jedino ako nadjete jos nekoga da vam ih malo skrati...... hahaha
Na vrh Go down
http://armin-muzaferija.aforumfree.com
__Ale__
Admin
Admin
__Ale__


Broj komentara : 387
Age : 33
Mjesto : Kakanj
Registration date : 2008-08-04

Francesc Fabregas Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Francesc Fabregas   Francesc Fabregas EmptySun Dec 14, 2008 4:45 pm

ezrz5tr4
Na vrh Go down
S4lihovicccKa
Admin
Admin
S4lihovicccKa


Broj komentara : 1447
Registration date : 2008-07-22

Francesc Fabregas Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Francesc Fabregas   Francesc Fabregas EmptyTue Dec 16, 2008 8:26 pm

ma mars....... ne moras ti ni citat zato sam ja u toku..... zzt546
Na vrh Go down
http://enjoyarsenal-2008.bestofforum.net
*Zerina*
12. igrac Arsenala
12. igrac Arsenala
*Zerina*


Broj komentara : 502
Age : 32
Registration date : 2008-07-24

Francesc Fabregas Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Francesc Fabregas   Francesc Fabregas EmptyTue Dec 16, 2008 9:12 pm

Lily (citat):
ma mars....... ne moras ti ni citat zato sam ja u toku..... zzt546
ma citala bih ja, da je sta krace, al ne da mi se citat onoliki text..... Rolling Eyes
Na vrh Go down
http://armin-muzaferija.aforumfree.com
S4lihovicccKa
Admin
Admin
S4lihovicccKa


Broj komentara : 1447
Registration date : 2008-07-22

Francesc Fabregas Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Francesc Fabregas   Francesc Fabregas EmptyTue Dec 16, 2008 9:15 pm

i jos na engleski.... uuuuu jadna.... Laughing
Na vrh Go down
http://enjoyarsenal-2008.bestofforum.net
S4lihovicccKa
Admin
Admin
S4lihovicccKa


Broj komentara : 1447
Registration date : 2008-07-22

Francesc Fabregas Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Francesc Fabregas   Francesc Fabregas EmptyWed Mar 18, 2009 8:55 pm

Iz Hulla optužuju: Fabregas je pljunuo na nas!

Francesc Fabregas _45577345_007038324-1

Trener nogometaša Hull Cityja, kluba koji je na Emiratesu u utorak žestoko namučio Arsenala pri prolazu domaćih u polufinale FA Cupa, tvrdi da je Cesc Fabregas pljunuo na njegova pomoćnika...

- Bio sam tamo. Svjedočio sam tome. Fabregas je pljunuo na mog asistenta Briana Hortona. On je kapetan Arsenala. Nadam se da se ponosi sobom. Ispljuvak mu je završio na tenisici - ispričao je novinarima nakon utakmice menadžer Hull Cityja Phil Brown.

Arsenal je na jedvite jade, pogotkom Williama Gallasa u 84. minuti susreta, pobijedio gostujući sastav 2-1. Hull je do 74. minute vodio.

Španjolski 22-godišnje veznjak, koji se još uvijek oporavlja od ozljede koljena, te je utakmicu odgledao u civilu, odlučno je demantirao svoj navodni nesportski potez.

- Apsolutno i kategorično niječem da sam pljunuo prema bilo kome s Hullove klupe. Ne razumijem odakle im te optužbe protiv mene. Nikad nisam ni na koga pljunuo. To je odvratna navika. Zašto bih uopće učinio nešto takvo u utakmici koju nisam ni igrao? - pita kapetan Wengerovih nogometaša.

Brown mu je poručio da ga njegova čuđenja ne zanimaju, te pozvao nadležne institucije da provjere incident.

Fotografija objavljena u Sunu otkriva da Fabregas nešto gestikulira, moguće provocirajući, prema Hullovim trenerima. Ne vidi se, međutim, da pljuje.


FA čeka izvještaj suca o navodnom Fabregasovu pljuvanju

Izvještaj Mikea Rileyja, suca u utorak odigrane utakmice četvrtfinala FA Cupa između Arsenala i Hulla, odredit će akciju Engleskoga nogometnog saveza (FA) glede “slučaja Fabregas”...

Iz Hull Cityja su žestoko napali Arsenalova kapetana u civilu, Cesca Fabregasa, da je nakon utakmice pljunuo prema njihovu pomoćnom treneru Brianu Hortonu.

Pred novinarima je o tome govorio trener Hulla Phil Brown žestoko se obrušivši na 22-godišnjega španjolskog veznjaka, koji se još uvijek oporavlja od ozljede koljena.

- Svjesni smo optužbi i stoga čekamo službeno izvješće suca utakmice, gospodina Mikea Rileyja. Na temelju njega saznat ćemo jesu li optužbe iz redova Hull Cityja opravdane, te eventualno pokrenuti istražni proces - izjavio je glasnogovornik FA.

Prema Brownovim navodima, Španjolac je pljunuo pod noge Hortonu u tunelu Emirates stadiona, po završetku utakmice koju je Arsenal dobio 2-1 pobjedničkim golom Williama Gallasa u 84. minuti.
Na vrh Go down
http://enjoyarsenal-2008.bestofforum.net
**walcott's girl**
Friend
Friend
**walcott's girl**


Broj komentara : 87
Registration date : 2008-12-21

Francesc Fabregas Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Francesc Fabregas   Francesc Fabregas EmptyWed Mar 18, 2009 9:08 pm

A jest faca... i oni su glupi ako ga vec nije popljuvao sta ima da ga kaznjavaju..
Na vrh Go down
Mexikanac-Omar-Bravo
stizes na Emirates
stizes na Emirates
Mexikanac-Omar-Bravo


Broj komentara : 102
Age : 36
Mjesto : Široki Brijeg
Registration date : 2009-02-14

Francesc Fabregas Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Francesc Fabregas   Francesc Fabregas EmptyWed Mar 18, 2009 9:27 pm

**walcott's girl** (citat):
A jest faca... i oni su glupi ako ga vec nije popljuvao sta ima da ga kaznjavaju..
ma sta ima pljuvat.. to je dno, ne treba igracu njegovog kalibra to..
Na vrh Go down
neyra
Gost
Gost
neyra


Broj komentara : 9
Registration date : 2009-06-30

Francesc Fabregas Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Francesc Fabregas   Francesc Fabregas EmptyTue Jun 30, 2009 3:41 am

he is the best 6576
Na vrh Go down
Sponsored content





Francesc Fabregas Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Francesc Fabregas   Francesc Fabregas Empty

Na vrh Go down
 
Francesc Fabregas
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Fabregas out for four months
» by Cesc Fabregas
» Fabregas suspendiran
» Fabregas is a Gallas fan
» Fabregas 'relaxed' as captain

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
enjoy-arsenal :: enjoy arsenal :: Igrači-
Idi na: