Age : 33
Mjesto : Kakanj
Registration date : 2008-08-04

Tottenham 0-0 Arsenal Empty
KomentarNaslov komentara: Tottenham 0-0 Arsenal   Tottenham 0-0 Arsenal EmptyMon Feb 09, 2009 6:55 pm

Arsenal je boljom igrom u drugom dijelu nakon isključenja Emmanuela Ebouea ugrabio vrijedan bod na White Hart Laneu.

U susretu iznimnog naboja domaćin je bio bolja momčad u prvom dijelu i u tom razdoblju Spursi su stvorili nekoliko izglednih prilika, dok je Arsenal bio poprilično nedorečen i rezerviran.

Drugi žuti karton Emmanuela Ebouea desetak minuta prije kraja prvog poluvremena kao da je probudio Topnike i u nastavku podigao njihovu igru na osjetno višu razinu od one u prvih 45 minuta.

S obzirom na igrački deficit, Arsenal je u drugom dijelu bio više nego ravnopravan protivnik, čak je u par navrata mogao doći i do pobjede, ali nedostajalo je preciznosti ili bi u slučaju poput Bendtnerove prilike pri samom kraju utakmice Carlo Cudini dobro reagirao i odbio loptu van granica igrališta.

Momčad Arsenea Wengera doživjela je mnoštvo nepredviđenih i nepovoljnih situacija. Prvo je u 33. minuti Emmanuel Adebayor zadobio ozljedu zadnje lože i napustio teren, dok je gorespomenuti Emmanuel Eboue u 36. minuti zaradio nepotrebni drugi žuti karton i tako pred svoju momčad postavio izuzetno težak zadatak. Ta dva događaja imali su izravni i trajni utjecaj na sam susret.

Tottenham je dominirao u prvom i na samom otvaranju drugog poluvremena, ali igrači Arsenala bili su najbliži krađi bodova oko 70. minute kada nakon kornera Robina van Persieja Alex Song iz relativne blizine puca pored vratnice, te u sudačkoj nadoknadi kada sjajan udarac Nicklasa Bendtnera domaći vratar odbija preko grede. Ipak, i Luka Modrić imao je izglednu priliku za pobjedu svoje momčadi, ali danas fenomenalni Manuel Almunia i to je uspio obraniti.

Wenger je ususret utakmici izveo jedno iznenađenje i na klupu postavio Eduarda koji se tako po prvi put nakon oporavka od ozljede našao u kadru prve momčadi. Andrej Aršavin također se našao na klupi za pričuve. Rus je nakon potpisa za Arsenal otputovao u Rusiju kako bi dobio radnu dozvolu, ali loše vrijeme promijenilo je u određenoj mjeri smjer leta njegovog zrakoplova preko Njemačke. To, i samo 10 dana predsezonskih priprema sa Zenitom, značilo je da će Andrej biti korišten jedino u slučaju prijeke potrebe.

U početnom sastavu dogodile su se dvije promjene - Song je zamijenio suspendiranog i ozljeđenog Aboua Diabyja dok je Robin van Persie zauzeo mjesto Nicklasa Bendtnera. Nizozemčev partner u napadu, Emmanuel Adebayor, upisao je svoj 100. premierligaški nastup.

Dok je Tottenham slavio na Emiratesu nakon 4-4 remija, iz današnjeg remija Arsenal je ipak više izvukao. Wengerova momčad tako ostaje u koraku s četvrtoplasiranim Chelseajem, a uz to su produžili i vijek trajanja jednog impresivnog rekorda - Tottenham nije pobijedio Arsenal u Premier ligi još od studenog 1999. - punih 19 utakmica.
S4lihovicccKa
Admin
Admin

Broj komentara : 1447
Registration date : 2008-07-22

KomentarNaslov komentara: Re: Tottenham 0-0 Arsenal   Tottenham 0-0 Arsenal EmptyWed Feb 11, 2009 7:44 pm

A ja nisam gledala.. da vise hoce da se rijesi ovo sa njihovom formom i igracima.... katastrofa je ovo...