enjoy-arsenal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


enjoy-arsenal2008
 
HomePortailLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 100% se odazivam Ćiri

Go down 
AutorPoruka
lik-sa-smrtovnice
Admin
Admin
lik-sa-smrtovnice


Broj komentara : 295
Age : 34
Registration date : 2008-07-26

100% se odazivam Ćiri Empty
KomentarNaslov komentara: 100% se odazivam Ćiri   100% se odazivam Ćiri EmptyWed Jul 30, 2008 1:08 am

Zvjezdan Misimović je slobodni vikend proveo sa porodicom. Pripreme s Volfsburgom su u punom jeku, a do starta Bundeslige i utakmice s Kelnom na domaćem terenu 16. avgusta ostalo je manje od dvije sedmice.

Bh. reprezentativac je ovog ljeta napustio Nirnberg i prešao u Volfsburg, koji će se ove sezone takmičiti u Kupu UEFA. U telefonskom razgovoru za "Dnevni avaz" govori o tome kako se uklopio u dresu "Vukova", o saradnji sa Edinom Džekom, novom selektoru Ćiri Blaževiću i šansama našeg državnog tima u predstojećim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2010.

- Zadovoljan sam kako sam se uklopio u Volfsburgu. Pripreme protiču odlično. Odigrao sam sve utakmice i odradio svaki trening. Nemam problema s povredama. Mislim da sam napravio pravi izbor s Volfsburgom.

Dovedeni ste kao pojačanje, a na pripremama ste se u sastavu mijenjali sa Brazilcem Marselinjom (Marcelinho). Očekujete li mjesto u prvom timu na startu Bundeslige?

- U koncepciji koju forsira trener Feliks Magat (Felix Magath) nas smo se dvojica mijenjali po poluvrijeme. Imamo istu ulogu u ekipi. Naravno da očekujem da ću igrati. Zadovoljan sam onim što sam pokazao do sada.

Do starta je ostalo još nekoliko pripremnih utakmica. Igramo 10. avgusta utakmicu Kupa Njemačke sa četvrtoligašem Hajdenhajmom, a glavna će provjera biti duel s Palermom.

Aklimatizaciji u Volfsburgu mnogo pomaže Edin Džeko, koji je prošle sezone doživio punu afirmaciju. Hoće li Volfsburg letjeti na krilima bh. tandema Misimović - Džeko?

- Džeko je sigurno pokazao da ima kvalitet za prvi tim. Igrao je skoro sve utakmice tokom priprema. Sa njim je zadovoljstvo igrati. Jak je u skoku, na zemlji. Odličan je tehničar. Naravno da nam pomaže to što se znamo odranije, iz reprezentacije. Volio bih da nas krene i da sezonu počnemo u dobroj formi.

Novi selektor Miroslav Blažević je prije nekoliko dana potpisao ugovor s Nogometnim savezom BiH. Da li će sa njim doći i bolji dani za reprezentaciju?

- Blažević je odlično rješenje. Riječ je o iskusnom, provjerenom treneru s mnogo uspjeha u karijeri. Nije nas do sada vodio trofejniji trener. Ipak, mi smo u teškoj situaciji. Kod su stalno neka previranja, potresi.

Treba vidjeti šta će i kako Blažević napraviti. Kod nas se jedino zna da se ništa unaprijed ne zna. Trebali bismo imati dobru ekipu u kvalifikacijama i ja se nadam da hoćemo.

Prva utakmica novog selektora je 20. avgusta protiv Bugarske. Dolazite li?

- Nema dileme. Ako ne bude povreda, 100 posto dolazim. Nikada nisam ni bio sporan. Jedino sam u jednom trenutku pomislio da se oprostim od reprezentacije, ali sam se predomislio i vjerujem da nisam pogriješio.

Kako nakon Evropskog prvenstva i uspjeha Španije i Turske gledate na suparnike u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2010. godine?

- Za Španiju se uvijek znalo da ima vrhunski kvalitet. Ovog je puta otišla do kraja, za razliku od prijašnjih takmičenja kada je igrala odlično samo u kvalifikacijama. Turska, prema mom mišljenju, nije toliko kvalitetna, ali je imala veliku želju, igrači su dali sve od sebe i dogurali do polufinala. Turska nam treba biti uzor u narednim kvalifikacijama.

Na početku kvalifikacija imamo težak raspored. Ne brinem se za Španiju i Tursku, jer smo protiv velikih uvijek igrali dobro i postizali solidne rezultate. Kao prema pravilu, padali smo na malima. To se ne smije desiti ako želimo izboriti plasman na Svjetsko prvenstvo.

Da li ste u kontaktu sa nekim suigračima iz reprezentacije i kakvo je njihovo mišljenje o Blaževiću kao selektoru?

- Osim sa Džekom, sa kojim sam svakog dana, redovno kontaktiram sa Bajićem, Salihovićem, Maletićem... Svi imaju pozitivan stav o Blaževiću. Poštuju ga kao trenera i cijene velike uspjehe koje je napravio.


svaka mu čast kao kapitenu.... ali ovaj savez... pa da i Wengera dovedu ostaju lopovi... treba sve pobit... ljut
Na vrh Go down
 
100% se odazivam Ćiri
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
enjoy-arsenal :: enjoy sport :: Reprezentacija Bosne i Hercegovine-
Idi na: