enjoy-arsenal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


enjoy-arsenal2008
 
HomePortailLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Voljan sam igrati za BiH

Go down 
AutorPoruka
lik-sa-smrtovnice
Admin
Admin
lik-sa-smrtovnice


Broj komentara : 295
Age : 34
Registration date : 2008-07-26

Voljan sam igrati za BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Voljan sam igrati za BiH   Voljan sam igrati za BiH EmptyWed Jul 30, 2008 1:16 am

Asmir Begović (21) golman Portsmoutha imao je želju nakon rata doći u BiH kao nogometni reprezentativac. Želja mu se nije ispunila, ali se nadamo da uskoro hoće. Stasiti Trebinjac zbog porodičnih problema trenutno je u našoj zemlji. Do sada je nastupao za sve nogometne selekcije Kanade, ali nije upisao zvanični nastup za A tim Kanade što bi moglo biti u korist BiH. On je voljan stati na gol naše A reprezentacije.

- Moram priznati da me niko zvanično nije pitao želim li igrati za BiH. Ukoliko ne bi bilo pravnih prepreka naravno da bih se odazvao selektoru. Vjerujte mi da mi je srce ubrzano kucalo kada sam gledao utakmicu na televiziji koju je reprezentacija BiH igrala protiv Belgijanaca u Zenici. Bio sam oduševljen onim što sam vidio, prije svega navijačima, i to me i ponukalo da počnem razmišljati o tome da li bih i ja nekada mogao biti dio svega toga - kaže za "as" Begović.

Sa svega 16 godina potpisao je za Portsmouth. S obzirom da je prvi golman David James Begović je odlučio i ove godine otići na posudbu, jer ne želi sjediti na klupi.

- Cilj mi je igrati. Idem u treću englesku ligu za tri mjeseca. James je veliki golman, a mislim da neće u penziju do pedesetih godina. Učim dosta od njega i zadovoljan sam što mogu biti u najjačoj ligi svijeta - veli Asmir.

Iako je napunio 21 godinu prošli mjesec, nadamo se da će u interesu bh. nogometa ljudi iz Saveza uspjeti zadržati ovog dragulja. Bivši selektor Meho Kodro izjavljivao je da će Begovića pozvati u A tim, ali s obzirom da se ni Kodro nije dugo zadržao na poziciji selektora i ideja je brzo nestala. Posljednjih mjeseci ljudi u Savezu čuvali su svoje stolice, pa očigledno nisu razmišljali o Begoviću. Ako zbog pravnih problema izgubimo ovog momka ići će na dušu čelnika NSBiH.

Kranjčar: Ćiro je kralj

Informacija o novom selektoru Ćiri Blaževiću Begoviću ne nedostaje, s obzirom da mu je Niko Kranjčar sve detalje rekao.

- Znam da je to trener svih trenera. Njegov uspjeh iz 1998. godine je fascinantan. Niko mi je sve ispričao i iako ga ne poznajem lično, takva ljudska veličina me već fascinirala - mišljenja je Begović.

Jedan je Salihamidžić

- Veliki sam navijač Bayerna i Salihamidžić mi je jedan od dražih igrača. Voli bih imati njegov dres. Ne mora biti od Bayerna, može i od Juventusa. Poznajem kvalitet bh. igrača koji igraju u Evropi. Jedan Džeko, Pjanić, Papac, su kvalitet koji garantira uspjeh - govori Begović.

Blažević zainteresiran

Selektor BiH Miroslav Ćiro Blažević zainteresiran je za usluge Begovića.

- Karakteristike koje ste mi rekli sviđaju mi se. Raspitat ću se ja, pa ćemo vidjeti u narednih sedam dana šta se može napraviti - rekao je za "as" Ćiro.

Nicole zarobila srce

Srce mladog golmana zarobila je Nicole, Engleskinja koja je došla s Begovićem u BiH. Kao i Asmir pod velikim je dojmom s obzirom da joj je ovo prva posjeta BiH.

Voljan sam igrati za BiH Begovi10

Eto vam i slika cure.... al nema šanse pored Nicole.... lol!

a da je meni samo znat zna li on đe dolazi.... uništiće ga ovi naši lopovi
Na vrh Go down
 
Voljan sam igrati za BiH
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
enjoy-arsenal :: enjoy sport :: Reprezentacija Bosne i Hercegovine-
Idi na: