Admin

Broj komentara : 1447
Registration date : 2008-07-22

LP: Twente FC - Arsenal 0-2 Empty
KomentarNaslov komentara: LP: Twente FC - Arsenal 0-2   LP: Twente FC - Arsenal 0-2 EmptyFri Aug 15, 2008 1:56 am

Arsenal je napravio veliki korak ka plasmanu u grupnu fazu Lige Prvaka savladavsi holandskog predstavnika FC Twente u gostima 2-0. Iako sama igra je bila daleko od ocekivane i zadovoljavajuce, Arsenal je golovima kapitena Williama Gallasa u 63. i Emmanuela Adebayora u 82 minuti napravio odlicnu zalihu za revans.

Silne povrede koje su vec na samom pocetku sezone pogodile Arsenal znacile su da ce sansu dobiti nesto mladji sastav. U zadnjoj liniji uz Gallasa je igrao i Johan Djourou dok su u sredini bili Denilson i 17-godisnji Aaron Ramsey koji je usput i zvanicno debitovao za Arsenal.

Domaca ekipa je odigrala moze se reci odlicno prvo poluvrijeme. Igrali su dobar tempo i brzo zatvarali igrace Arsenala koji nisu napravili gotovo nista u ovom periodu.

Najbolju sansu za domace je imao mladi austrijanac Arnautovic koji je izasao jedan-na-jedan sa Almuniom ali se spetljao i omogucio laganu odbranu golmanu Arsenala.

Drugi dio je bilo poprilicno ista prica - domaci su vise napadali i imali posjed lopte dok je Arsenal izgledao kao da cuva tih 0-0.

Ipak u 62. minuti, Robin van Persie je izveo slobodan udarac sa desne strane a ubacenu loptu pored smusene odbrane domacih, u mrezu vise sretno nego spretno poslao kapiten Gallas. Nakon toga domacima je tempo opao i vidjelo se da nece imati snage za nesto vise.

Drugi gol Arsenal je postigao iz kontre kada je Adebayor prvo spustio loptu Walcottu koji mu je brzo vraca a ovaj pogadja iz blizine za 2-0.

Na kraju je rezultat puno bolji bio od igre koju je Arsenal pokazao. Ipak bolje je da su igrali lose i pobjedili, nego da su igrali odlicno i ostvarili los rezultat.

Registration date : 2008-07-24

KomentarNaslov komentara: Re: LP: Twente FC - Arsenal 0-2   LP: Twente FC - Arsenal 0-2 EmptyFri Aug 15, 2008 11:39 pm

Ipak bolje je da su igrali lose i pobjedili, nego da su igrali odlicno i ostvarili los rezultat.... ko je ovo smislio neutral neutral