enjoy-arsenal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


enjoy-arsenal2008
 
HomePortailLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Wenger: "Imali smo prilike, ali nismo bili dovoljno predani"

Go down 
3 posters
AutorPoruka
__Ale__
Admin
Admin
__Ale__


Broj komentara : 387
Age : 33
Mjesto : Kakanj
Registration date : 2008-08-04

Wenger: "Imali smo prilike, ali nismo bili dovoljno predani" Empty
KomentarNaslov komentara: Wenger: "Imali smo prilike, ali nismo bili dovoljno predani"   Wenger: "Imali smo prilike, ali nismo bili dovoljno predani" EmptySun Sep 28, 2008 6:26 pm

Arsene Wenger je nakon poraza Arsenala od Hull City-ja priznao da njegovi izabranici nisu bili dovoljno predani i da su zbog toga doživjeli poraz. Iako se očekivalo da će Tobdžije lako savladati novajlije u ligi, to se nije dogodilo.
Wenger: "Imali smo prilike, ali nismo bili dovoljno predani" Wenger%20watching
Wenger je nakon meča rekao:
"Kao što ste vidjeli, imali smo šanse da pobjedimo. Vjerujem da je predanost bila na strani Hull-a. Borili su se svih 90 minuta i mislim da mi nismo bili na dovoljno visokom nivou da bi pobjedili. Možda je to zato što ljudska bića nisu uvjek mašine. Podsvjesno smo mislili da ćemo uspjeti i to je to. Ali nakon 1:0 počeli smo da budemo pomalo nepažljivi. Umjesto da smo se trudili da postignemo još jedan gol, dali smo previše prostora Hell-u i na kraju smo poraženi. Ne znamo da li će nas ovaj poraz koštati, ali verujem da je Hull bio više predan i to je dobra lekcija za nas. Znamo da je u ovakvim mečevima, kada stav od starta meča nije dobar, postoji rizik da na kraju izgubite. Oni su igrali dobro i posebno dobro su se branili. Mislim da su tu stvorili prednost i zbog toga smo poraženi. Imali smo 25 centaršuteva danas, ali su se njihov golman i cijela odbrana odlično ponašali u takvim situacijama".

Wenger je nakon pitanja novinara o posljedicama ovog poraza kazao:
"Nikada ne možete priuštiti poraz. Imali smo dobru priliku da ostanemo na čelu tabele, ali je nismo iskoristili. Na kraju dana, ako zamislite da smo imali istu koncentraciju kao Hull, shvatićete da bismo pobjedili, jer je razlika u tehnici na našoj strani. Ali su oni danas imali prednost, pogotovo kod kornera, nakon kog su i postigli gol. Ne znam, teško je reći da li je poraz usljedio zbog neiskustva. Ono što je sada bitno je to da smo odgovorili na pravi način poslije poraza od Fulham-a te da i sada moramo odgovoriti tako u utorak i pokazati našu snagu. To je sve što možete. Naravo da smo razočarani. Igrači su u svlačionici bili šokirani i tihi, ali i to je dio igre i moramo biti dovoljno mentalno jaki da se izborimo sa time. U utorak moramo pokazati koliko smo složni".

Arsenal očito ima problema sa odbranom kada protivnici izvode kornere. Cousin je gotovo neometan postigao gol, a na sličan način je primljen pogodak protiv Boltona. "To jeste slabost našeg tima, ali je i povezano sa koncentracijom. Možeš raditi satima na treninzima, ali ako na utakmici ne napadaš loptu poslje kornera, to te može skupo koštati. Mislim da sve zavisi od toga koliko želite tu loptu".

Wenger: "Naš posao u narednih 48 sati je da popravimo štetu na mentalnom i psihološkom planu nastalu ovim porazom, koji naravno nismo očekivali. Biće teško, jer smo navikli da budemo dominantni kod kuće i ovo danas će biti teško za igrače. Ne bih voljeo da komentarišem pojedinačni učinak danas, niti svaljujem krivicu na nekoga, jer uvek možete kriviti ovoga ili onoga. Verujem da kao cjelina, kao tim, nismo bili na nivou na kom smo željeli da budemo. To je kolektivni problem koji više zavisi od mentalnih, nego tehničkih aspekata. Tim je mlad. Mislim da nam treba malo više iskustva u nekim elementima igre i da moramo bolje da se branimo".


twaktwak
Na vrh Go down
S4lihovicccKa
Admin
Admin
S4lihovicccKa


Broj komentara : 1447
Registration date : 2008-07-22

Wenger: "Imali smo prilike, ali nismo bili dovoljno predani" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Wenger: "Imali smo prilike, ali nismo bili dovoljno predani"   Wenger: "Imali smo prilike, ali nismo bili dovoljno predani" EmptyMon Sep 29, 2008 3:14 am

a jbt hull..... ko su oni?
Na vrh Go down
http://enjoyarsenal-2008.bestofforum.net
__Ale__
Admin
Admin
__Ale__


Broj komentara : 387
Age : 33
Mjesto : Kakanj
Registration date : 2008-08-04

Wenger: "Imali smo prilike, ali nismo bili dovoljno predani" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Wenger: "Imali smo prilike, ali nismo bili dovoljno predani"   Wenger: "Imali smo prilike, ali nismo bili dovoljno predani" EmptyMon Sep 29, 2008 9:19 pm

Hull je novi u ligi! Pobjedio nas je zadnji put ja mislim 1915.god i NARAVNO SAD!!! ljut ljut ljut
Na vrh Go down
minchy
stizes na Emirates
stizes na Emirates
minchy


Broj komentara : 112
Registration date : 2008-07-23

Wenger: "Imali smo prilike, ali nismo bili dovoljno predani" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Wenger: "Imali smo prilike, ali nismo bili dovoljno predani"   Wenger: "Imali smo prilike, ali nismo bili dovoljno predani" EmptyTue Sep 30, 2008 12:11 am

ma sranje, nije arsenal imao srece.. ljut
Na vrh Go down
__Ale__
Admin
Admin
__Ale__


Broj komentara : 387
Age : 33
Mjesto : Kakanj
Registration date : 2008-08-04

Wenger: "Imali smo prilike, ali nismo bili dovoljno predani" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Wenger: "Imali smo prilike, ali nismo bili dovoljno predani"   Wenger: "Imali smo prilike, ali nismo bili dovoljno predani" EmptyTue Sep 30, 2008 9:52 am

A ni volje, samo su se za'ebavali pred Hull-ovim golom!!! ljut
Na vrh Go down
Sponsored content





Wenger: "Imali smo prilike, ali nismo bili dovoljno predani" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Wenger: "Imali smo prilike, ali nismo bili dovoljno predani"   Wenger: "Imali smo prilike, ali nismo bili dovoljno predani" Empty

Na vrh Go down
 
Wenger: "Imali smo prilike, ali nismo bili dovoljno predani"
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Wenger priznaje: "Mi smo otpisani!"
» Mourinho "lud": "U mojoj ekipi je puno igraca sa slabim radom mozga!"
» Fabregas:"Prerano je za prelazak u Real"
» Sokantna ispovijest: "Istom iglom davali su doping petorici igraca!"

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
enjoy-arsenal :: enjoy arsenal :: Vijesti-
Idi na: