Age : 33
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-09-10

Arsenal-Cardiff 4-0 Empty
KomentarNaslov komentara: Arsenal-Cardiff 4-0   Arsenal-Cardiff 4-0 EmptyTue Feb 17, 2009 8:56 pm

Arsenal - Cardiff 4:0

Arsenal: Lukasz Fabianski, Bacary Sagna, Kolo Toure (c), William Gallas, Kieran Gibbs, Samir Nasri, Alex Song, Denilson, Carlos Vela, Eduardo, Nicklas Bendtner

Cardiff: Tom Heaton, Kevin McNaughton, Gavin Rae, Darren Purse, Roger Johnson, Paul Parry, Joe Ledley (c), Mark Kennedy, Chris Burke, Jay Bothroyd, Ross McCormack

Prvo poluvrijeme:
U 4. minuti bilježimo prvu priliku Arsenala. Sa desne strane ubacio je Sagna, najviši u sredini bio je Bendtner koji glavom puca malo poviše gola.

Samo minutu kasnije sjajnom je loptom Fabregas uposlio Eduarda na lijevoj strani, ovaj se sjurio prema gostujućim vratima, dobro pucao, ali uspio je kratko odbiti to Heaton.

Na odbijanac je prvi stigao Bendtner, ali i njegov udarac brani Heaton.

U 6. minuti nakon ubačaja Denilsona Gallas je najviši na drugoj vratnici, ali njegov udarac sjajnim refleksom brani Heaton. Šest minuta kasnije opet je u prilici bio Eduardo. Bendtner je sjajno ubacio s desna, Eduardo pucao glavom sa nekih pet, šest metara, ali lopta odlazi nekim metar od desne vratnice.

Sjajno igra Arsenal. U 15. minuti nakon kombinacije Eduarda i Vele, naš reprezentativac vratio je povratno za Bendtnera, međutim u posljednji tren spasili su sigurni gol igrači Cardiffa. Pet minuta kasnije opet dobra kombinacija domaćina. Naposljetku je Toure pucao sa desetak metara iskosa, ali spreman je Heaton.

Gol za Arsenal! Od 21. minute vodi Arsenal. Eduardo je povukao jednu polukontru, zatim dodao mladom Meksikancu Veli na krilo, koji odmah zavrće u sredinu za Eduarda koji iz trka glavom lijepo zabija za vodstvo Arsenala. Prvi zgoditak nakon više od godinu dana, briljantan povratak našeg reprezentativca.

Gol za Arsenal!
U 31. minuti već je 2:0. Nakon kornera Nasrija strijelac drugog pogotka za Arsenal bio je Danac Nicklas Bendtner. Najviši u sredini bio je Nicklas te glavom pospremio loptu u suprotni kut Heatonovog gola.

U završinici poluvremena imao je Bendtner još jednu priliku za povećati vodstvo, ali je njegov udarac iz izgledne prilike završio na stativi.

Drugo poluvrijeme:

I u nastavak Arsenal ulazi vrlo angažirano, međutim prvih desetak minuta drugog poluvremena prolazi bez izrazitih prilika. U 57. minuti nakon gužve u kaznenom prostoru pada Vela, ali sudac samo odmahuje rukom.

Gol za Arsenal! Neizbježno se dogodilo dvije minuta kasnije kada je nakon udarca Bendtnera i obrane Heatona, sulijedila gužva u kojoj je Eduardo naposljetku srušen. Sudac nije dvojio, već je odmah pokazao na bijelu točku. Precizan sa 11 metara bio je Eduardo koji je samouvjereno uzeo loptu u ruke i prevario Heatona.

Lijepu priliku imao je Maccormack, ali njegov udarac iz slobodnjaka sa dvadesetak metara odlazi od živog zida malo pokraj gola.

U 67. minuti Aresne Wenger odlučio je izvaditi Eduarda, on je svoje napravio i sa dva gola nagovijestio sjajan nastavak sezone. Umjesto njega ušao je Nizozemac Robin van Persie.

Gol za Arsenal! U 87. minuti Topnici su stavili točku na i. Dobro je Bendtner povukao jednu kontru zatim uposlio van Persieja koji bez problema zabija za konačnih 4:0.

U posljednjim trenucima utakmice Nizozemac je imao priliku za 5:0, ali je sa nekoliko metara glavom pogodio stativu.

Registration date : 2008-07-22

KomentarNaslov komentara: Re: Arsenal-Cardiff 4-0   Arsenal-Cardiff 4-0 EmptyTue Feb 17, 2009 9:02 pm

Registration date : 2008-07-24

KomentarNaslov komentara: Re: Arsenal-Cardiff 4-0   Arsenal-Cardiff 4-0 EmptyWed Feb 18, 2009 3:28 am