Age : 33
Mjesto : Kakanj
Registration date : 2008-08-04

Arsenal - Porto 4:0 Empty
KomentarNaslov komentara: Arsenal - Porto 4:0   Arsenal - Porto 4:0 EmptyWed Oct 01, 2008 3:47 pm

U drugom kolu Lige Šampiona Arsenal je deklasirao ekipu Porta golovima Robina van Persija i Emanuela Adebajora za ukupnih 4:0. U možda najboljoj utakmici ove sezone Tobdžije su podjsetile da imaju visoke ciljeve u ovom takmičenju i nagovjestili da je loša igra i poraz od Hull-a ipak bila samo trenutna slabost. Iako je najavljivao promjne, Arsene Wenger nije ništa drastično mjenjao, ali je u timu ponovo bio oporavljeni Samir Nasri umjesto Emanuela Ebuea.

Od samog starta gledaoci su mogli da gledaju dobar meč, jer je počelo šansom Robina van Persija i opasnim kornerima Portugalaca na drugoj strani, ali je Adebajor odlično uposlio Van Persija u 31. minutu i to je bilo 1:0, poslije čega su igrači domaćeg tima igrali dosta rasterećenije i uspjeli da postignu još tri gola.

Drugi je bio djelo Adebajora, desetak minuta poslije vodećeg pogotka, na asistenciju mu je uzvratio Robin van Persi, ubacivši loptu iz kornera.To je bio i rezultat sa kojim se otišlo na odmor, odmah po početku drugog poluvremena Holanđanin ponovo pogađa metu i to je bilo 3:0 i već tada se znalo ko je pobjednik i samo se čekalo na konačni rezultat. On je postavljen u 71. minutu iz jedanaesterca. Strijelac je ponovo bio Emanuel Adebajor, a prekršaj je napravljen na Niklasu Bendtneru koji je ušao u igru u međuvremenu.

Ovo je odličan rezultat koji će sigurno mnogo značiti na psihološkom planu mladoj engleskoj ekipi, a rezuzltat je mogao biti čaki ubjedljiviji, da je Samir Nasri pogodio ono što je bilo nevjerovatno promašiti. Sve u svemu, na kraju Wenger može biti zadovoljan onim što je vidjeo, a na njemu je da ekipi zadrži formu pred duele u Premijer ligi.