Age : 33
Mjesto : Kakanj
Registration date : 2008-08-04

Sunderland - Arsenal  1:1 Empty
KomentarNaslov komentara: Sunderland - Arsenal 1:1   Sunderland - Arsenal  1:1 EmptySun Oct 05, 2008 10:40 pm

Arsenal je na gostovanju kod Sunderlanda odigrao prvi ovosezonski remi, postigavši izjednačujući pogodak u posljednjim minutama utakmice.

U utakmici odigranoj po užasnim vremenskim uvjetima nijedna momčad nije prikazala ništa vrijedno divljenja.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja, izuzev jednog opasnog udarca Djibrila Cissea tik ispod grede kojeg je Almunia uspješno otklonio, te dvaju udaraca Walcotta i Fabregasa koji nisu pretjerano ugrozili vratara Sunderlanda.

Arsenal je na čuđenje mnogih krenuo u 4-5-1 formaciji, no u sastavu se dogodila samo jedna promjena u odnosu na susret protiv Porta - nakon oporavka od ozljede u prvih 11 našao se Alex Song. To mu je bio i pedeseti nastup u engleskoj Premier ligi (neke od tih utakmica odigrao je na posudbi u Charltonu).

Samir Nasri ostao je na klupi, a veznu liniju činili su Denilson (Nasri 74), Fabregas i Song (Vela 86), te Van Persie i Walcott (Bendtner 65) na krilnim pozicijama. U napadu je usamljen bio Adebayor.

Gotovo sve vrijedno spomena dogodilo se u posljednjih 10-tak minuta.

Prvo je Van Persie imao vrhunsku priliku devet minuta prije kraja utakmice, pri čemu njegov udarac vješto brani Gordon, da bi domaćini u 86. minuti došli u vodstvo preko Granta Leadbittera, 22-godišnjeg veznog igrača koji je u igru ušao tri minute ranije. Našao se u odličnoj poziciji na dvadesetak metara od vrata Almunije i silovito potegao pri čemu je pogodio i gredu od koje se lopta odbila u mrežu.

Potom su Topnici bacili sve u napad u nakani da spase barem bod, za što su bili i nagrađeni. U trećoj od četiri minute nadoknade nakon kornera Van Persieja u skoku je bio najviši Fabregas koji udarcem glavom posprema loptu u mrežu za konačnih 1:1.