Admin

Broj komentara : 1447
Registration date : 2008-07-22

"Vrtic" opet sjajan Empty
KomentarNaslov komentara: "Vrtic" opet sjajan   "Vrtic" opet sjajan EmptyWed Nov 12, 2008 8:35 pm

ODIGRANO JE pet susreta osmine finala engleskog Carling Cupa. Arsenal je uvjerljivo prošao u četvrtfinale, a Manchester United s minimalnom pobjedom.
"Vrtic" opet sjajan Denils11
Najjači engleski klubovi vrlo često u Carling Cupu odmaraju mnoge ključne igrače, a priliku dobivaju igrači iz drugog plana. Posebno je vjeran takvoj klupskoj politici Arsenalov menadžer Arsene Wenger koji u ovom natjecanju uvijek forsira izrazito mlade igrače. Takvo opredjeljenje nije iznevjerio niti ovoga puta, u dvoboju protiv prvoligaša Wigana na Emiratesu u Londonu.

Nakon što je Arsenalov ''dječji vrtić'' u prethodnoj rundi natjecanja deklasirao Sheffield United sa 6-0, protiv Wigana nije bio baš toliko ekikasan, ali je i s igrom i s pobjedom 3:0 Arsenalova mladost oduševila gotovo 60 tisuća gledatelja na stadionu. I ne samo njih, već i igrače prve momčadi, koji su sa zadovoljstvom pratili rad i učinak njihovih nasljednika. U blizini klupe za pričuve bio je i naš Eduardo…

''Topnici'' su poveli u 42. minuti, kada je 16-godišnji Jack Wilshere sjajnom loptom u prostor proigrao tri godine starijeg Jayja Simpsona, a ovaj je manirom iskusnog strijelca postigao prvi od svoja dva gola. Drugi je zabio u 66. minuti nakon fenomenalne akcije sjajnog brzonogog meksičkog napadača Carlosa Vele koji se sjurio u kazneni prostor po lijevoj strani, navukao na sebe protivničkog igrača, a potom je pravovremeno proigrao Simpsona kojem nije bilo teško po drugi puta poentirati. Vela je dio svog doista raskošnog talenta pokazao i u 70. minuti, kada je fantastičnim lob udarcem sa 16 metara postavio konačnih 3:0. Imao je i Wigan svoje prilike, ali je Arsenalov pričuvni vratar Fabianski bio na visini zadatka.

Manchester United je na Old Traffordu puno više strahovao za pobjedu protiv Briatoreovog Queens Park Rangersa, ali je ipak slavio s minimalnih 1:0 zahvaljujući pogotku Teveza iz jedanaesterca u 76. minuti. Alex Ferguson također je izveo na teren momčad s dosta pričuvnih igrača. No, zaigrali su i neki igrači koji redovito konkuriraju za prvih 11. Manchester United je uputio 24 udarca prema golu, a gosti samo dva.

Uspješan je bio još jedan prvoligaš, Stoke, koji je kao domaćin svladao Rotherham s 2:0. Watford je plasman u četvrtfinale izborio svladavši u gostima Swansea s 1:0, a Derby County domaćom pobjedom protiv Leedsa 2:1.

Registration date : 2008-09-10

KomentarNaslov komentara: Re: "Vrtic" opet sjajan   "Vrtic" opet sjajan EmptyWed Nov 12, 2008 8:51 pm

"vrtic"............... neutral e jesu....

Admin

KomentarNaslov komentara: Re: "Vrtic" opet sjajan   "Vrtic" opet sjajan EmptyThu Nov 13, 2008 8:12 pm