Broj komentara : 295
Age : 34
Registration date : 2008-07-26

Premiership, 15. kolo: Empty
KomentarNaslov komentara: Premiership, 15. kolo:   Premiership, 15. kolo: EmptySat Nov 29, 2008 8:23 pm

ZAVRŠENE su sve subotnje utakmice 15. kola engleskog nogometnog prvenstva. Tri utakmice završile su bez pobjednika, dok su pobjede ostvarili Bolton na gostovanju kod Sunderlanda 4:1 i Wigan kod kuće protiv West Bromwicha 2:1.

Nakon pobjede nad Arsenalom i remija protiv Manchester Uniteda, navijači Aston Ville su na Villa Parku očekivali pobjedu protiv prosječnog Fulhama. Međutim do nje nisu došlim unatoč brojnim prilikama i upisali su četvrti ovosezonski remi.

Spomenimo da je američki vratar Aston Ville Brad Friedel (37) protiv Fulhama skinuo rekord vratara Portsmoutha Davida Jamesa po broju odigranih uzastopnih utakmica u Premiershipu. Friedel je nastupio 167. uzastopni put i tako oborio Jamesov rekord koji je nanizao 166 utakmica bez pauze.

Najvišu pobjedu kola ostvario je Bolton kod Sunderlanda 4:1, iako je domaćin vodio 1:0 golom Djibrilla Cissea iz 11. minute. Međutim dvama golovima Johana Elmandera, te jednim Garyja Cahilla i Matthewa Taylora Bolton je upisao svoju šestu ovosezonsku pobjedu.

Aston Villa – Fulham 0:0

Middlesbrough – Newcastle 0:0

Stoke – Hull City 1:1 (Fuller 73-11m / King 45)

Sunderland – Bolton 1:4 (Cisse 11 / Taylor 18, Cahill 21, Elmander 39, 55)

Wigan – WBA 2:1 (Camara 61, Boyce 87 / Miller 47)
Na vrh Go down
S4lihovicccKa
Admin
Admin

Broj komentara : 1447
Registration date : 2008-07-22

KomentarNaslov komentara: Re: Premiership, 15. kolo:   Premiership, 15. kolo: EmptySat Nov 29, 2008 10:25 pm

kad prije.........
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Premiership, 15. kolo:   Premiership, 15. kolo: EmptySun Nov 30, 2008 9:36 pm

NAKON oporavka od ozljede desnog gležnja u sastav Portsmoutha se vratio hrvatski nogometaš Niko Kranjčar i bio ključ pobjede svoje momčadi protiv Blackburna 3:2.

> Nova kriza na White Heart Laneu, Tottenham stradao od Evertona

Sve konkretno se u tom ogledu dogodilo u drugom poluvremenu kada je u igru ušao Niko Kranjčar (u 46. je zamijenio na terenu Glena Littlea). Akcije Portsmoutha su od tog trenutka postale smislenije, a Kranjčar je bio i asistent kod drugog pogotka domaćina kada je Defoe povisio na 2:0.

No, time Blackburn nije bio slomljen već je s dva pogotka u šest minuta (Derbyshire i Tugay) vratio zaostatak. To ne bi bilo prvi put ove sezone da Portsmouth gubi već sigurne bodove, no da se taj scenarij ovaj put izbjegne pobrinuo se Sean Davis u 79. minuti čime je postavljen konačan rezultat.

Niko Kranjčar je, inače, propustio zbog ozljede dvije posljednje utakmice prvenstva.

Tottenham je bez Luke Modrića, ali s Vedranom Ćorlukom u sastavu svih 90 minuta, poražen na svom terenu od Evertona 1:0. Bio je to tek drugi poraz Harryja Redknappa otkad je došao na klupu londonskog kluba, no takav rezultat ne mora čuditi jer su igrači Tottenhama uputili tijekom utakmice samo dva udarca u okvir suparničkih vratiju.

Premiership, 15. kolo, danasnje utakmice:

Portsmouth - Blackburn 3:2 (Crouch 49, Defoe 53, Davis 79 / Derbyshire 62, Tugay 67)

Tottenham - Everton 0:1 (Pienaar 51)

Chelsea - Arsenal (kasnije)

Manchester City - Manchester United 0:1 (Rooney 42)

Registration date : 2008-09-10

KomentarNaslov komentara: Re: Premiership, 15. kolo:   Premiership, 15. kolo: EmptyThu Dec 04, 2008 9:08 pm