Broj komentara : 295
Age : 34
Registration date : 2008-07-26

Bundesliga, 15. kolo: Empty
KomentarNaslov komentara: Bundesliga, 15. kolo:   Bundesliga, 15. kolo: EmptySat Nov 29, 2008 8:26 pm

NOGOMETAŠI Hoffenheima pobijedili su treću utakmicu uzastopno i osmu u posljednjih devet bundesligaških nastupa. Stoga i nakon 15 kola uvjerljivo drže prvo mjesto.

U subotu su na svom privremenom stadionu u Mannheimu pobijedili Arminiju iz Bielefelda 3:0, a tri su boda praktički već osigurali do 11. minute, kada su vodili 2:0. Zabili su njihovi ponajbolji igrači: napadač Vedad Ibišević (17. gol u sezoni) i veznjak Carlos Eduardo. Konačan je rezultat u 89. minuti postavo Copado iz 11-erca.

U gostujućem je sastavu posljednjih 15-ak minuta utakmice odigrao hrvatski stoper Andre Mijatović. Bio je to njegov drugi ovosezonski nastup, nakon što je u prošlom kolu skupio desetak zadnjih minuta.

Na drugo se mjesto pobjedom nad direktnim rivalom probio minhenski Bayern. Momčad Jürgena Klinsmanna u Leverkusenu je pobijedila domaći Bayer 2:0. Svojim sedmim golom u sezoni goste je u vodstvo doveo Luca Toni u 59. minuti. Zabio je glavom, nakon što mu je s lijeve strane lijepo nabacio Ze Roberto.

Na 2:0 je poslije asistencije Riberyja u 82. minuti postavio Miroslav Klose. Zabio je šesti gol sezone u slavljeničkome, 250. bundesligaškom nastupu.

Werder je u Bremenu deklasirao Eintracht 5:0 pobjedom. Trostruki je strijelac bio Peruanac Claudio Pizarro, koji se tako zaustavio na brojci od deset ovosezonskih pogodaka. Diego je iz penala zabio svoj osmi prvenstveni gol nakon 15 utakmica.

Jurica Vranješ ušao je u igru za domaće u 73. minuti umjesto Torstena Fringsa.

Karlsruhe je upisao osmi poraz u posljednjih devet utakmica (preostali, deveti dvoboj završili su remijem). Izgubili su na gostovanju u Hannoveru 3:2. Gubili su 3:0, smanjili na 3-2, u završnici imali priliku i za izjednačenje... Ipak, golovi Mikea Hankea (2) i Mikaela Forssella iz prvog poluvremena pokazali su se neuhvatljivima.

Energie je došao do druge gostujuće pobjede ove sezone. Slavili su kod Borussije u Mönchengladbachu 3:1. Ivan Radeljić odigrao je devedeset minuta i zaradio žuti karton za pobjednike.

Hannover – Karlsruhe 3:2 (Hanke 12, 18, Forssell 44 / Antonio 48-11m, Stindl 87)

Bayer – Bayern 0:2 (Toni 59, Klose 82)

Hoffenheim – Arminia 3:0 (Ibišević 5, Eduardo 11, Copado 89-11m)

Borussia (M) – Energie 1:3 (Gohouri 9 / Bradley 17-ag, Sörensen 51, Jula 85)

Werder – Eintracht 5:0 (Pizarro 11, 20, 62, Diego 44-11m, Hunt 75)
S4lihovicccKa
Admin
Admin

Broj komentara : 1447
Registration date : 2008-07-22

KomentarNaslov komentara: Re: Bundesliga, 15. kolo:   Bundesliga, 15. kolo: EmptySat Nov 29, 2008 10:26 pm

zivio zivio zivio Zastava-bih bravo mu ga...