enjoy-arsenal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


enjoy-arsenal2008
 
HomePortailLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Eduardo da Silva

Go down 
5 posters
AutorPoruka
Tina
12. igrac Arsenala
12. igrac Arsenala
Tina


Broj komentara : 438
Age : 33
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-09-10

Eduardo da Silva Empty
KomentarNaslov komentara: Eduardo da Silva   Eduardo da Silva EmptyTue Feb 17, 2009 8:53 pm

"TAJ DECKO JE MALO ALI IMA SNAGU PLANINE!"

Menadžer Topnika Arsene Wenger s osmijehom je dočekao povratak svog napadača za kojega se nada da će uvelike pridonijeti Arsenalovim nastojanjima da izbore Ligu prvaka sljedeće sezone. "Izuzetno sam sretan što se vratio, on nam daje opciju više u napadu, jer može igrati na nekoliko mjesta u momčadi, a to je za nas sjajna stvar. Naravno, svi smo sretni zbog njega. Bilo je lijepo odigrati meč bez 'ručne kočnice', a Eduardo je u tome odigrao veliku ulogu", započeo je Wenger hvalospjevima na račun hrvatskog napadača.

"On je inteligentan, talentiran i vrlo brzo shvaća što se događa u igri, a zatim sjajno reagira u tim situacijama. Zato i je napadač", dodao je francuski nogometni stručnjak koji smatra da je Eduardova mentalna snaga odigrala ključnu ulogu u njegovu povratku.

"Mene ne čudi što se uspješno vratio. U posljednja dva tjedna uočio sam njegov veliki napredak na treninzima. Vidjelo se da je spreman, da je mentalno jak i sposoban vratiti se nakon duge pauze. Niti na trenutak nisam vidio da sumnja u sebe i odbija nešto napraviti. Štoviše, uvijek je tražio dodatni zadatak. Taj je dečko malen, ali ima mentalnu snagu veličine planine".

"SLAVIO SAM U SUZAMA LJUBECI VJENCANI PRSTEN I MISLECI NA ANDREU I LORENU!"

SVOJA je dva gola protiv Cardiff Cityja za 4:0 pobjedu u četvrtom kolu FA Cupa hrvatski nogometaš Arsenala na terenu proslavljao s kondicijskim trenerom Tonyjem Colbertom.

"Bio je ovo najljepši dan u mom životu, jer sam dokazao da mogu opet igrati nogomet", izjavio je Eduardo za Arsenalovu TV postaju nakon utakmice, objasnivši da je Colbertu osobito zahvalan za sve što je za njega učinio tijekom procesa oporavka.

"Trenutak u kojemu sam zabio gol bio je nešto posebno, iznimno emotivno. Zbog toga sam i zaplakao. Istina je, osjetio sam suze u očima."

Golove sam proslavio ljubeći svoj vjenčani prsten: moja supruga Andreja, kćerkica Lorena i cijela obitelj bili su mi ogromna podrška u proteklih godinu dana", prva je izjava hrvatskog reprezentativca nakon trijumfalnog povratka na travnjake u dresu Arsenala.

ZAHVALJUJUCI EDUU WENGEROVA FILOZOFIJA DOŽIVLJAVA RENESANSU!

"EDUARDOV spektakularni povratak: s dva gola uništio Cardiff" i "Povratak nakon stravičnog loma noge obilježen s dva gola", naslovi su pod kojima Guardian bilježi Eduardov povratak u najvećem stilu.Ugledni list, koji nije baš sklon hiperbolama i preuveličavanjima, nije štedio pridjeve želeći Eduardov veliki povratak dočarati u što sjajnijem svjetlu.

"Protiv iznenađujuće nepokretnih protivnika gledali smo Arsenal u njihovom ispoliranom izdanju kakvo su ove sezone rijetko pokazivali. To što je glavni pokretač bio Eduardo, koji je emotivni povratak obilježio s dva gola, samo dodatno podcrtava dojam kako Wengerova nogometna filozofija doživljava renesansu".

"Točno 51 tjedan od kada se našao u birminghamskoj bolnici sa stravičnim lomom noge, ljubimac navijača na Emiratesu i Hrvat rođen u Brazilu pogodio je po jedanput u svakom poluvremenu, pokazao je vrhunske poteze i izašao prije kraja utakmice koja je označila povratak iz snova".

Guardian navodi kako je Eduardo bio dirnut dočekom koji su mu priredili navijači, što je bilo očito u njegovoj izjavi poslije meča: "Bio mi je to najbolji dan u životu, jer dokazao sam da mogu opet igrati." Wenger je također bio oduševljen Dudovom predstavom, ali je kako ističe list, vidljivo bilo ono logično - kako mu je nedostajalo kondicije, a trener je potvrdio kako je Eduardo pretrpio lakšu ozljedu zadnje lože, ali koja nije ostavila nikakve posljedice.

Times: Ozljeda hrvatskog napadača je uništila Arsenalov juriš na titulu

"Usprkos Eduardovom uspješnom povratku, Wenger je sigurno razmišljao što je moglo biti da se prije godinu dana nije dogodila nesreća koja je poništila Arsenalov lov na titulu", dodaje Times melankoličnu notu cijelom događaju.

Daily Express ističe Eduardove suze radosnice i ljubljenje prstena kao posvetu ženi i kćerki koje su za teško vrijeme oporavka bili uz njega.

Daily Mirror u prvi plan stavlja Duduovu izjavu kako je jučerašnji dan najsretniji u njegovu životu, kao i Wengerovu vjeru u njegovog napadača: "Ni u jednom trenutku u njemu nisam vidio ni trunčicu sumnje da će se vratiti".

Daily Star je posebnu pažnju posvetio Eduardovoj proslavi gola s fizioterapeutom Tonyjem Colbertom, koji se posebno brinuo o njemu proteklu godinu: "Tony je više bio s njim nego njegova žena i zaslužio je taj zagrljaj", rekao je Wenger.
Na vrh Go down
*Zerina*
12. igrac Arsenala
12. igrac Arsenala
*Zerina*


Broj komentara : 502
Age : 32
Registration date : 2008-07-24

Eduardo da Silva Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Eduardo da Silva   Eduardo da Silva EmptyTue Feb 17, 2009 8:57 pm

u jbt koliki text......ajd prepricaj.... Laughing
Na vrh Go down
http://armin-muzaferija.aforumfree.com
S4lihovicccKa
Admin
Admin
S4lihovicccKa


Broj komentara : 1447
Registration date : 2008-07-22

Eduardo da Silva Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Eduardo da Silva   Eduardo da Silva EmptyTue Feb 17, 2009 9:00 pm

aaa zanimljivo je skupa smo ovo sredjivale... hihi.....
Na vrh Go down
http://enjoyarsenal-2008.bestofforum.net
S4lihovicccKa
Admin
Admin
S4lihovicccKa


Broj komentara : 1447
Registration date : 2008-07-22

Eduardo da Silva Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Eduardo da Silva   Eduardo da Silva EmptySat Feb 21, 2009 5:49 pm

"Eduardov povratak označit će kraj sušnog razdoblja naše igre i dat će nam dodatni poticaj"

Prošlo je godinu dana nakon remija između Arsenala i Birgminghama 2-2, a upravo na toj utakmici Wenger je zaslugom "mesara" Taylora ostao bez Eduarda i propustio uzeti tri boda kojima bi konkurenciji pobjegao na golemih plus osam.

Nakon toga sve je krenulo nizbrdo, Arsenal je ostao bez pravog strijelca, a "glumac" Adebayor ipak nije klasa koja može sama vući momčad. Prednost se polako istopila, Manchester i Chelsea odbacili su Topnike miljama daleko od prvog mjesta.

"Mislim da smo svi bili jako pogođeni događajem u Birminghamu. Odigrali smo nekoliko dobrih susreta nakon toga, ali nismo pobjeđivali u serijama i navijači su bili nezadovoljni. Bilo je to zaista tužno razdoblje", priznaje Wenger.

Iako je lakše ozljeđen, Wenger zna da mu je Dudu zlata vrijedan, jer Arsenal igra lijepo za oko, tehnički su besprijekorni, dodaju se u nedogled, ali kad dođu do šesnaesterca, izgube se. Upravo je tu Eduardo najjači, on zabija iz svake poluprilike, bolno je učinkovit. Ne zovu ga engleski novinari uzalud "fox in the box".
Na vrh Go down
http://enjoyarsenal-2008.bestofforum.net
Mexikanac-Omar-Bravo
stizes na Emirates
stizes na Emirates
Mexikanac-Omar-Bravo


Broj komentara : 102
Age : 36
Mjesto : Široki Brijeg
Registration date : 2009-02-14

Eduardo da Silva Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Eduardo da Silva   Eduardo da Silva EmptySat Feb 21, 2009 8:38 pm

Ibisevic fasciniran Duduom
Eduardo da Silva Vedad_11
Vedad Ibisevic je ove sezone sjajno krenuo u sezonu. Njegov Hoffenheim je hit prvenstva, a naš reprezentativac je još uvijek najbolji strijelac Bundeslige. Za njega su se otimali mnogobrojni europski velikani, no onda je na pripremama ozlijedio ligamente i neće ga biti do kraja sezone.

Prošlo je mjesec dana od Ibiševićeve operacije, a 24-godišnji igrač je danas puno boljeg raspoloženja. Razlog za optimizam vidi u fantastičnom oporavku Eduarda da Silve koji se vratio nakon puno ozbiljnije ozljede.

"Eduardo me fascinira i svaka mu čast. Pokazao je da je sve moguće. Nadahnjuje me što se vratio poslije onako teškog loma noge. Postigao je dva gola za Arsenal poslije godinu dana oporavka što i meni daje nadu da ću se uspješno vratiti. Oporavak ide na bolje, ne koristim štake i hodam normalno. Koljeno me više ne boli.", ispričao je Ibišević novinaru Dnevnog lista.

Nekako s ozljedom Ibiševića su počele i muke po Hoffenheimu. Momčad iz mjesta od tri tisuće ljudi više nije vodeća u Bundesligi, a prošlo kolo ih je deklasirao Bayer rezultatom 4:1.

"Svaka momčad kad.tad doživi poraz pa ni mi nismo iznimka. Ne bih rekao da smo se oprostili od borbe za naslov, još je puno utakmica do kraja. Ekipa nije puno slabija mojim izostankom, imamo još dobrih igrača."

Uskoro BiH igra kvalifikacijsku utakmicu za SP protiv Belgije. Izabranici Miroslava Blaževića su u prijateljskoj utakmici poraženi od Rijeke.

"Mislim da smo morali igrati s boljim momčadi nego što je Rijeka. Nezgodno je igrati u tom terminu, svi se čuvaju ozljeda. No, protiv Belgije će biti sasvim druga utakmica, svi će odigrati na najvišoj razini", zaključio je Ibišević.
Na vrh Go down
S4lihovicccKa
Admin
Admin
S4lihovicccKa


Broj komentara : 1447
Registration date : 2008-07-22

Eduardo da Silva Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Eduardo da Silva   Eduardo da Silva EmptySat Feb 21, 2009 8:48 pm

a vedadova povreda je laksa od duduove.. za nadati se...
Na vrh Go down
http://enjoyarsenal-2008.bestofforum.net
Mexikanac-Omar-Bravo
stizes na Emirates
stizes na Emirates
Mexikanac-Omar-Bravo


Broj komentara : 102
Age : 36
Mjesto : Široki Brijeg
Registration date : 2009-02-14

Eduardo da Silva Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Eduardo da Silva   Eduardo da Silva EmptySat Feb 21, 2009 8:53 pm

jest.. moralo je ovo da bude..kad igrac poleti desi se ovo sto se njima desilo... naleti na nekog seljaka koji ih zaustavi na ovaj nacin..
Na vrh Go down
S4lihovicccKa
Admin
Admin
S4lihovicccKa


Broj komentara : 1447
Registration date : 2008-07-22

Eduardo da Silva Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Eduardo da Silva   Eduardo da Silva EmptySun Feb 22, 2009 4:17 pm

"Mislio sam da ću Eduardu morati amputirati nogu"

Eduardo da Silva EduardoLom5

Khalid Baloch bio je na dužnosti u Birmingham Selly OAk bolnici, kada je kolima hitne pomoći dovezen Eduardo da Silva.
- Kost je probila kožu. Bilo je strašno. U prvom trenutku sam pomislio da moramo amputirati nogu. To se nametalo kao jedino riješenje. Morali smo reagirati brzo. Znali smo da je jako ozbiljno, možda najozbiljnija i najstrašnija ozljeda koju sam vidio u svojoj karijeri - rekao je liječnik Khalid Baloch. U operacijskoj sali su bili četiri sata i za to vrijeme spašavali Eduardovu nogu.

- Profesor Porter bio je samnom u bolnici i javljeno mi je da dolazi nogometaš Arsenala sa prijelomom gležnja. Odmah smo osposobili operacijsku salu i krenuli spašaviti nogu. Fiksirali smo mu nogu i to mu je vjerojatno spasilo karijeru. Da se kojim slučajem Edaurdo ovako ozljedio par godina ranije, sigurno više ne bi igrao nogomet - rekao je Baloch.

Nekoliko dana nakon operacije liječnici su smatrali da će Eduardo biti potrebno minimalno 12 mjeseci kako bi uopće počeo trčkarati. No, Dudu je u tom periodu već zaigrao za momčad Arsenala.

- To je nevjerojatno. Prosječnoj osobi trebalo bi otprilike dvije godine da se vrati nogometu. Ovakav Eduardov povratak je zaista nevjerojatan. I ono što je najvažnije Eduardo je mentalno jak - zaključio je Baloch.
Na vrh Go down
http://enjoyarsenal-2008.bestofforum.net
Tina
12. igrac Arsenala
12. igrac Arsenala
Tina


Broj komentara : 438
Age : 33
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-09-10

Eduardo da Silva Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Eduardo da Silva   Eduardo da Silva EmptySun Feb 22, 2009 5:05 pm

I ovako kad se gleda izgleda grozno... ali hvala bogu ovo je sad proslo..
Na vrh Go down
S4lihovicccKa
Admin
Admin
S4lihovicccKa


Broj komentara : 1447
Registration date : 2008-07-22

Eduardo da Silva Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Eduardo da Silva   Eduardo da Silva EmptySun Feb 22, 2009 6:32 pm

ja strasniju povredu nisam vidjela prije... kad sam pogledala na slikama kako izgleda i kako su svi bili prepadnuti kad je pao....
Na vrh Go down
http://enjoyarsenal-2008.bestofforum.net
**walcott's girl**
Friend
Friend
**walcott's girl**


Broj komentara : 87
Registration date : 2008-12-21

Eduardo da Silva Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Eduardo da Silva   Eduardo da Silva EmptySun Feb 22, 2009 6:39 pm

Lily (citat):
ja strasniju povredu nisam vidjela prije... kad sam pogledala na slikama kako izgleda i kako su svi bili prepadnuti kad je pao....
ja se samo sjetim fabregasove face i stava.... i kako je brat nest opsovao... lol!
Na vrh Go down
S4lihovicccKa
Admin
Admin
S4lihovicccKa


Broj komentara : 1447
Registration date : 2008-07-22

Eduardo da Silva Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Eduardo da Silva   Eduardo da Silva EmptySun Feb 22, 2009 7:59 pm

haha... cesc je bio bas prepadnut....
Na vrh Go down
http://enjoyarsenal-2008.bestofforum.net
Tina
12. igrac Arsenala
12. igrac Arsenala
Tina


Broj komentara : 438
Age : 33
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-09-10

Eduardo da Silva Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Eduardo da Silva   Eduardo da Silva EmptyThu Mar 12, 2009 8:34 pm

"Eduardo i promašenim penalom u velikoj utakmici pokazao da je Šukerov nasljednik"
Brojnim obožavateljima hrvatske nogometne reprezentacije i vjernim pratiteljima lika i djela Eduarda Da Silve, nominalno prvog hrvatskog napadača, malo je zastao dah kada je jučer hrvatski Brazilac zapucao prvi kazneni udarac za Arsenal i umalo koštao svoju momčad prolaska među osam najboljih europskih momčadi.

Sigurno ne bi bilo dobro za njega i njegove poklonike da je baš on bio izričiti krivac za još jedno ispadanje Topnika na penale, no to se na sreću nije dogodilo. Inače, klub iz sjevernog Londona ima zanimljivu povijest europskih utakmica u kojima su njegovi igrači odlučivali o svojoj sudbini nakon izvođenja kaznenih udaraca. Susret s Romom u osmini finala Lige prvaka četvrti je takav slučaj u njihovoj povijesti. Dva puta su bili uspješniji, a dva su puta teren napustili pognute glave.

Eduardo je jučerašnjim promašajem svakako krenuo stopama bivšeg najboljeg hrvatskog nogometnog napadača Davora Šukera, koji je također nevjerojatno zapucao jedanaesterac za Topnike. Vodeći se ovom statistikom, Dudu bi uistinu i mogao postati pravi nasljednik za sada nedodirljivog napadača hrvatske reprezentacije Davora Šukera...

Najbolji strijelac Svjetskog prvenstva u Francuskoj 1998. nije se proslavio u sezoni 1999./2000. kada je s Arsenalom igrao finale Kupa Uefa protiv turskog Galatasaraya. Bilo je 0:0 nakon 120 minuta, a Arsenal je izgubio nakon izvođenja kaznenih udaraca. Tome su kumovali Davor Šuker i Patrick Vieira koji su umjesto do mreže, pronašli put do vratnice.

Šuker koji je gotovo uvijek bio prvi i jedini izvođač u svojim momčadima, rijetko je promašivao, a ovo mu je svakako bio jedan od najvećih promašaja u karijeri. Eduardo s druge strane također rijetko promašuje, no nije toliko česti izvođač.

U finalu Kupa pobjednika kupova 1980. Topnici su također su poraženi nakon izvođenja kaznenih udaraca, Valencia je bila uspješnija s 5:4. U istom natjecanju bili su uspješniji 1995. kada su Slavili nakon kaznenih udaraca s 3:2 protiv Sampdorije u polufinalu.
Na vrh Go down
Mexikanac-Omar-Bravo
stizes na Emirates
stizes na Emirates
Mexikanac-Omar-Bravo


Broj komentara : 102
Age : 36
Mjesto : Široki Brijeg
Registration date : 2009-02-14

Eduardo da Silva Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Eduardo da Silva   Eduardo da Silva EmptySat Mar 14, 2009 8:24 pm

slab je bio eduardo skroooooz.... kakav on i šuker...
Na vrh Go down
Sponsored content





Eduardo da Silva Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Eduardo da Silva   Eduardo da Silva Empty

Na vrh Go down
 
Eduardo da Silva
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Eduardo da Silva! Trijumfalni povratak!
» David Silva potpisao novi ugovor sa Valencijom
» Eduardo, intervju
» Eduardo-Adebayor HOT!!!
» Eduardo se vraca za tri sedmice!

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
enjoy-arsenal :: enjoy arsenal :: Igrači-
Idi na: