enjoy-arsenal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


enjoy-arsenal2008
 
HomePortailLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Džeko: "Nema nista ljepse od osjecaja da usrecujes svoj narod!"

Go down 
AutorPoruka
S4lihovicccKa
Admin
Admin
S4lihovicccKa


Broj komentara : 1447
Registration date : 2008-07-22

Džeko: "Nema nista ljepse od osjecaja da usrecujes svoj narod!" Empty
KomentarNaslov komentara: Džeko: "Nema nista ljepse od osjecaja da usrecujes svoj narod!"   Džeko: "Nema nista ljepse od osjecaja da usrecujes svoj narod!" EmptyMon Apr 06, 2009 7:41 pm

Hit-napadač Bundeslige, reprezentativac BiH i član Wolfsburga Edin Džeko (23), veliku pobjedu nad Bayernom proslavio je sa svojim menadžerom i prijateljem Irfanom Redžepagićem. Iza Džeke je najveća sedmica u karijeri, u kojoj je praktički sam pobijedio Belgiju i Bavarce.
"Sve mi se savršeno poklopilo i nema riječi kojima bih opisao svoju sreću. Ma sve je kao u snu", kazao je Džeko u telefonskom razgovoru nekoliko sati nakon što je torpedirao Bayern.

- Vjerojatno su vam draži pogoci za BiH. Bosna je usrcu, a Wolfsburg samo posao...

Svaki gol za reprezentaciju je poseban jer igram pred svojim ljudima i znam koliko im znači kada BiH pobjeđuje. Nema ništa ljepše od osjećaja da usrećuješ svoj narod. Ali kad zabiješ Bayernu gleda te cijeli svijet i moraš biti ponosan. To se ne događa svaki dan.

- Wolfsburg će biti prvak?

U Bundesligi su uvijek mogući preokreti. Evo, Hoffenheim je cijelu jesen bio prvi, a gdje je sad? Ne zavaravam se time što smo trenutno vodeći, jer nas čeka još mnogo zamki. Daleko smo od cilja, ali puni vjere da možemo uspjeti.

- Kako biste rangirali najbolje napadače u Bundesligi?

Za mene su najbolji naši Balkanci: Petrić, Olić, Pantelić, Novaković i Ibišević!

- Sebe ne stavljate u tu grupu?

Neka me stave drugi.

- Kako biste opisali ovo što se u BiH ovih dana događa sa Ćirom?

A što bih rekao o Ćiri, zar niste i sami vidjeli... Takvog motivatora nikada nismo imali. Sa njim je uživancija raditi; tu je, kako se u Bosni kaže, šprdnja, ali i strašan rad. Veliki je autoritet, svi ga poštujemo jer je uspio sve igrače natjerati da pruže i više od svojih mogućnosti. Malo je takvih trenera.

- Koliko ste blizu baražu za SP?

Jako blizu, ali opet jako oprezni. Ako ne pobijedimo Estoniju i Armeniju, sav trud pada u vodu.

- Voljeli biste igrati protiv Hrvata u baražu?

Ne, radije bih sa njima igrao u Južnoj Africi. Za Hrvatsku bi plasman na SP bio nešto normalno, a za BiH ipak čudo. Volio bih da Hrvatska ode na SP i zbog mojih prijatelja Rakitića, Šimunića, Petrića, Olića. Modrića, Ćorluke...

- Gdje ste upoznali Ćorluku i Modrića?

Nakon što se prošlog mjeseca vaša reprezentacija vratila iz Bukurešta, a naša iz Rijeke, svi smo se našli u jednom narodnjačkom klubu u Zagrebu. Skupa smo se proveselili...

- Volite narodnjake?

Volim domaću muziku, Halida Bešlića, Dinu Merlina...

- Za koje klubove navijate osim Wolfsburga?

Za svoga Želju i AC Milan.

- U Hrvatskoj?

Za Hajduk! Zamolio sam svoga cimera Ibričića da mi rezerviše ulaznicu za zadnje kolo. Čuo sam da je na Poljudu ludnica kada igra Dinamo i želim to osjetiti. Bundesliga završava sedmicu ranije i zato dolazim u Split. Pa da Ibro i ja skupa proslavimo naše naslove prvaka. Iako, Hajduku će biti lakše nego Wolfsburgu.

- Jeste li čuli komentatora utakmice Belgija - BiH kako je opisao vaš gol?

Ma čuo sam sto puta! On je kralj, legenda! Kad ga slušaš osjećaš se ko na stadionu, zaključio je Sarajlija koga traže Manchester United, Manchester City , Arsenal, Lyon...
Na vrh Go down
http://enjoyarsenal-2008.bestofforum.net
 
Džeko: "Nema nista ljepse od osjecaja da usrecujes svoj narod!"
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Mourinho "lud": "U mojoj ekipi je puno igraca sa slabim radom mozga!"
» Wenger: "Imali smo prilike, ali nismo bili dovoljno predani"
» Sokantna ispovijest: "Istom iglom davali su doping petorici igraca!"

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
enjoy-arsenal :: enjoy sport :: Reprezentacija Bosne i Hercegovine-
Idi na: