Admin

Broj komentara : 1447
Registration date : 2008-07-22

Eduardo da Silva! Trijumfalni povratak! Empty
KomentarNaslov komentara: Eduardo da Silva! Trijumfalni povratak!   Eduardo da Silva! Trijumfalni povratak! EmptyTue Feb 17, 2009 8:57 pm

Eduardo da Silva! Trijumfalni povratak! Eduard11
U svom prvom službenom nastupu za prvu momčad Arsenala nakon 358 dana Eduardo da Silva zabio je dva zgoditka i praktički sam svladao Cardiff u četvrtom kolu FA kupa.
Bila je to prva utakmice našeg napadača od one nesretne utakmice sa Birminghamom kada je nakon starta Martina Taylora umalo završio nogometnu karijeru. Ipak, naturalizirani Hrvat imao je snage, hrabrosti i volje da prevlada sve problema i na koncu izađe kao veliki pobjednik.

Da će Eduardo opet vrlo brzo biti pravi vidjeli smo prije nekoliko dana u Bukureštu, međutim ni oni najoptimističniji nisu se nadali ovakvom povratku. Naime, već od prve minute vidjelo se da je Eduardo iznimno željan igre i da će sve napraviti kako bi postigao pogodak.

Od samog početka vidjelo se da Eduardo mora postići zgoditak

Tako se Dudu već u petoj minuta našao u prilici kada ga je sjajnom loptom uposlio Fabregas, nakon čega se ovaj sjurio prema gostujućim vratima i dobro pucao, ali spreman je bio gostujući vratar Heaton.

Pet, šest minuta kasnije na ubačaj Bendtnera Eduardo je dobro pucao glavom sa desetak metara, ali zamalo neprecizno.

Da je Eduardo pun samopouzdanja vidjelo se u 15. minuti kada je krajičkom oka vidio da je Heaton izašao sa gola te ga pokušao lobati sa centra, međutim opet bio je zamalo neprecizan.

21. minuta odlazi u povijest

Potvrda sjajne igre stigla je već u 21. minuti kada je Arsenal i poveo. Eduardo je povukao jednu polukontru, zatim dodao mladom Meksikancu Veli na lijevo krilo, koji odmah zavrće u sredinu za Eduarda koji pak iz trka glavom lijepo zabija za vodstvo Arsenala. Bio je to prvi zgoditak nakon više od godinu dana...

Do kraja poluvremena Eduardo je nastavio sa dobrom igrom, baš kao i Arsenal koji je u 31. minuti poveo sa 2:0. Strijelac je ovog puta bio mladi Danac Nicklas Bendtner. Iako se činilo kako će Wenger izvaditi Eduarda na poluvremenu kako ne bi riskirao neku nepotrebnu ozljedu, iskusni francuski lisac ostavio ga je još malo, taman dovoljno za novi bljesak.

Drugi gol razuvjerio i najveće skeptike

Naime, u 60. minuti nakon udarca Bendtnera i obrane Heatona, uslijedila gužva u kojoj je Eduardo naposljetku srušen. Sudac nije dvojio, već je odmah pokazao na bijelu točku, a precizan sa 11 metara bio je Eduardo koji je samouvjereno uzeo loptu u ruke i prevario Heatona.

Sedam minuta kasnije Wenger je znao što treba napraviti, svom velikom junaku prirediti standing ovation. Robin van Persie stao je uz crtu, Eduardo je krenuo prema klupi, a deseci tisuća navijača ustali su pozdraviti povratak hrvatskog golgetera koji im je nedvojbeno, baš kao i nama, neizmjerno nedostajao...

Svaka mu čast, zaista mu treba skinuti kapu!

Registration date : 2008-09-10

KomentarNaslov komentara: Re: Eduardo da Silva! Trijumfalni povratak!   Eduardo da Silva! Trijumfalni povratak! EmptySat Feb 21, 2009 5:43 pm

Eduardo se ponovo ozlijedio, ne predviđaju da ce biti spreman za Romu...
Wenger je komentarisao: "Šteta je zbog toga jer, iskreno, Robin van Persie je tri minute čekao pored aut linije da lopta izađe iz terena kako bi mogao ući u igru. Ozljeda nije ozbiljna, ali će Eduardo propustiti dvije utakmice protiv Rome (24. veljače, 11. ožujka), te susrete između njih, Sunderland, Fulham, West Bromwich"
"No, ukupno gledajući situacija je vrlo pozitivna budući da je Eduardo povratkom svima dao do znanja da će se vratiti kao igrač Arsenala, a to je najvažnije. Kratkoročno smo razočarani, no vratit će se on"
Admin
Admin

e bas mi ga zao..
Tina
Tina

Age : 33

ali sreca je jer nije toliko ozbiljna ozljeda...

Registration date : 2008-12-20

KomentarNaslov komentara: Re: Eduardo da Silva! Trijumfalni povratak!   Eduardo da Silva! Trijumfalni povratak! EmptySat Mar 14, 2009 10:22 pm