Age : 33
Mjesto : Kakanj
Registration date : 2008-08-04

Fenerbahce 2-5 Arsenal Empty
KomentarNaslov komentara: Fenerbahce 2-5 Arsenal   Fenerbahce 2-5 Arsenal EmptyFri Oct 24, 2008 11:39 pm

Ubojit napad i leprsava igra, bili su olicje sjajne partije Arsenala u Istanbulu. Topnici su 'pregazili' domaci Fenerbahce 5-2 i prekinuli njihov niz od 15 utakmica bez poraza u Evropi na domacem terenu. Arsenal je izgledao veoma dobro i cijeli tim zasluzuje pohvale za vecerasnji nastup.

Arsene Wenger je po obicaju imao iznenadjenje u rukavu - Robin van Persie je ostavljen na klupi a drustvo Adebayoru u napadu je pravio Theo Walcott. To se pokazalo kao odlican potez jer su upravo njih dvojica u dvije ekstremno brze kontre u 10. i 11. minuti donijeli Arsenalu vodstvo od 0-2. To je smirilo nerve kod gostiju, ako su i postojali, i omogucilo smireniju i sigurniju igru.

Domaci su nakratko zaprijetili da naprave utakmicu tesku za Arsenal, smanjivsi na 1-2 u 19. minuti autogolom Silvestrea od kojeg se lopta odbila u gol nakon suta Guize, ali samo tri minute kasnije, Diaby vraca utakmicu na +2 za Arsenal. Do kraja poluvremena je bilo jos par sansi za Arsenal, ali nije bilo promjene rezultata.

Pocetak drugog dijela je donio 4-ti Arsenalov gol - nakon kornera, Fenerova odbrana je lose izbacila loptu, ona je dosla do Songa koji je snaznim udarcem po zemlji salje u mrezu za 1-4.

Tek nakon toga igra se smirila sto je Wenger iskoristio da uvede Aarona Ramseya umjesto veceras odlicnog Diabya. Domaci su smanjili na 2-4 u 78. minuti kada Guiza koristi losu procjenu Songa i Almunie. Ipak Arsenal nije panicio.

Carlos Vela i Johan Djourou su zamjenili Walcotta i Adebayora i onda ucestvovali u akciji za konacan rezultat koji je postavljen u poslijednjoj minuti sudijske nadoknade. Akciju je zavrsio sjajnim sutem sa ivice sesnaesterca Aaron Ramsey koji je time postigao svoj prvi gol u Ligi Prvaka.

Dakle nakon tri kola, Arsenal je cvrsto na vrhu tabele sa 7 bodova. Slijedi Dynamo Kiev sa 5, Porto sa 3, dok je Fenerbahce poslijednji sa samo jednim bodom iz prva tri kola. Naredno kolo donosi revanse vecerasnjih utakmica, tako da Arsenal docekuje Fenerbahce na Emiratima.